na_basenieW okresie letnim kąpieliska przepełnione są miłośnikami spędzania czasu nad wodą. Kąpiele w jeziorach, rzekach czy jakichkolwiek innych kąpieliskach mogą być jednak niebezpieczne, jeśli nie są przestrzegane podstawowe środki ostrożności, a wyposażenie kąpielisk jest niepełne.

Bezpieczne kąpielisko

Ażeby czuć się nad wodą bezpiecznie, przede wszystkim należy korzystać z kąpielisk, które są strzeżone przez profesjonalnych ratowników. Istnieje wiele miejsc, na pozór bardzo atrakcyjnych do tego, aby w nich popływać. Jeśli nie są one jednak strzeżone, lepiej zrezygnować z tej przyjemności, ponieważ może skończyć się tragicznie. Woda jest nieprzewidywalnym żywiołem, który może zaskoczyć każdego, nawet świetnego pływaka. Nieprzewidywalne wiry wodne, zła ocena głębokości wody, czy też nagłe skurcze mogą być śmiertelnie niebezpieczne.

Co powinno znajdować się na kąpielisku?

Tak więc, na kąpielisku powinien znajdować się przede wszystkim wyposażony ratownik, w każdym momencie gotowy do interwencji. Ponadto, powinny znajdować się ostrzeżenia dotyczące tego, jaka jest głębokość kąpieliska i w którym miejscu kąpiel jest dozwolona. Wyposażenie kąpielisk obowiązkowo powinno zawierać również flagi sygnalizacyjne, rozwieszane przez ratowników. Flagi takowe informują o niebezpieczeństwach związanych z kąpielą. Ponadto, ratownicy powinni posiadać takie sprzęty jak koła ratunkowe, czy liny.

Należy pamiętać, że odpowiednie wyposażenie kąpielisk jest niezbędne, jednak nie jest wystarczające do tego, aby kąpiel była bezpieczna. Podstawą jest zachowanie rozsądku podczas spędzania czasu nad wodą. Ponadto, ważne, aby ratownicy podchodzili poważnie do swoich obowiązków. Powinni być oni cały czas skupieni i gotowi do udzielenia pomocy.

 

Tutaj można znaleźć profesjonalne wyposażenie kąpielisk – http://www.sklepratownik24.pl/sprzet-basenowy-kapieliskowy.html