Wielokrotnie widziałem przypadki kiedy osoby nawet świetnie umiejące pływać podczas wpadnięcia do wody nie potrafiły się z niej wydostać. Widząc na żywo taką sytuacje każdy z nas myśli o lepszym zabezpieczeniu.  Zakup odpowiedniej kamizelki ratunkowej lub asekuracyjnej  może zdecydować  o naszym życiu i zdrowiu. Dlatego lepiej pomyśleć o odpowiednim modelu nim wyruszymy w podróż.a

Istotną kwestią jaką często pytają laicy jest różnica między kamizelką asekuracyjną i ratunkową.

Kamizelka asekuracyjna przeznaczona jest dla osób umiejących pływać. Ten typ sprzętu asekuracyjnego pomaga osobie , która go nosi utrzymać się w wodzie.  Nie jest  to  jednakże  kamizelka ratunkowa, która pozwala przyjęcie prawidłowej pozycji na powierzchni wody wręcz osobie niepotrafiącej pływać.

W sklepach z asortymentem żeglarskimi można znaleźć szeroki wybór kamizelek asekuracyjnych jednak to nie cena powinna być głównym kryterium wyboru. Kupując kamizelkę warto sprawdzić z czego jest wykonana, można również poszukać w internecie opinii na temat producenta.  Nie warto oszczędzać na bezpieczeństwie swoim i swoich najbliższych.

Życzę wszystkim udanych Wakacji !