Apteczka samochodowa w Twoim aucie

Apteczka pierwszej pomocy w samochodzie to bardzo ważny element wyposażenia każdego samochodu. Co prawda w Polsce kierowców nie obowiązuje jej bezwzględne posiadanie, jednak każdy przezorny człowiek powinien zadbać o właściwie zaopatrzenie apteczki w swoim pojeździe.

Co powinna zawierać apteczka?

W podstawowym składzie apteczki pierwszej pomocy powinny znaleźć się materiały opatrunkowe oraz opakowanie plastrów. Do tego dochodzą opaski elastyczne, chusty trójkątne, kompresy, nożyczki, rękawiczki. Nie znajdziemy w niej jednak żadnych leków i płynów do dezynfekcji, ponieważ ich nieprawidłowe użycie mogłoby pogorszyć sytuację poszkodowanej osoby.


Gdzie trzeba mieć apteczkę?

W jakich krajach wymagana jest apteczka pierwszej pomocy? W Europie jest ich całkiem sporo – Niemcy, Węgry, Słowacja, Czechy, Litwa, Grecja, Francja, Austria, Rosja, Bułgaria, Chorwacja. Jeśli wybieramy się za granicę i będziemy przejeżdżać przez kraje z powyżej listy, lepiej zadbać o wyposażenie pojazdu. Zminimalizuje to ryzyko otrzymania mandatu i konieczność pertraktacji z zagraniczną policją. Apteczka nie zajmuje wiele miejsca w bagażniku, a jej zawartość może kiedyś nam się przydać.