windsDyscyplina sportu jakim jest windsurfing powstała  w  wyniku połączenia deski surfingowej ze specjalnym.  Gdy grupa zapaleńców z Kalifornii  a wynalazek opatentowano pod w połowie lat 50, nawet jedna osoba nie przypuszczał, że „zarazi” on miliony na całym świecie.

Windsurfingu – sezon trwa zaledwie kilka miesięcy.

W Polsce sezon Cgu trwa od czerwca do końca sierpnia. Przy korzystnych warunkach ma możliwość ulec wydłużeniu albo skróceniu w przypadku niekorzystnych czynników.  Za wynalazców windsurfingu uważa się dwóch Kalifornijczyków : żeglarza i konstruktora lotniczego Jima Drake’a oraz surfera i matematyka Hoyla Schweitzera.Przewodzili oni grupie znajomych z Los Angeles, która na początku lat 70-tych stworzyła deskę windsurfingową.

Zaprojektowanie deski i żagla wymagało użycia technik komputerowych.

Projektanci wykorzystali przy tym komputerowe metody tworzenia. Po przeprowadzeniu wielu prób na wodzie, otrzymali końcowy wygląd  masztu,  bomu i deski oraz dodatkowo stworzyli sposoby łączenia ze sobą poszczególnych elementów.Głównym  zagrożeniem dla większości sportów wodnych jest nadmierne wyziębienie organizmu. Dlatego przede wszystkim należy myśleć o właściwej piance. aby móc pływać poprzez cały sezon, musimy zaopatrzyć się jeszcze w kilka niezbędnych elementów ekwipunku: wysokie buty, ciepłe rękawiczki, kask  oraz odpowiednie kamizelki asekuracyjne. Pamiętajmy, że nie są to tylko gadżety, ale dodatki dosłownie konieczne, na których nie warto oszczędzać!

Tego rodzaju zakupy jesteśmy w stanie zdobyć bez opuszczania mieszkania, dzięki sklepom intranetowym , które proponuje profesjonalne akcesoria  do windsurfingu.